top of page

KERN Microtechnik

KERN Microtechnik to oferta innowacyjnych produktów i usług z ponad

50-letnią tradycją. Główną siłą napędową dla nas są klienci oraz ich indywidualne potrzeby produkcyjne i związane z nimi wyzwania. Na ofertę KERN Microtechnik składają się obecnie:

  • KERN Machine Engineering - produkcja jednych z najbardziej precyzyjnych centrów obróbczych  na świecie - KERN Micro, KERN Micro Pro, KERN Evo i KERN Nano.

  • KERN Contract Manufacturing - produkcja części na maszynach KERN, części o najwyższej precyzji

Nasi klienci otrzymują kompletny Know-How, który jest niezbędny do produkcji detali o wysokiej precyzji, w jak najbardziej wydajny sposób. Dzięki ścisłej współpracy pomiędzy działem konstrukcyjnym, a działem produkcji części dostarczamy naszym klientom kompletny pakiet. To właśnie wyróżnia KERN Microtechnik na rynku dostawców maszyn, a także firmy które decydują się na podjęcie współpracy z nami.

Nasze maszyny:

KERN Micro - kompaktowo i wydajnie - 24/7

Czy w wykonaniu 3-osiowym, czy 5-osiowym, KERN Micro ultra kompaktowym centrum obróbczym, dla w pełni zautomatyzowaną produkcją i minimalnymi wymaganiami przestrzennymi. Dzięki KERN Micro możliwa jest obróbka precyzyjna części o maksymalnej wysokości do 220 mm i maksymalnej średnicy 350 mm. Idealna do produkcji: narzędzi i form, części dla przemysłu motoryzacyjnego, wyposażenie medyczne i dentystyczne, mikromechanika, produkcja zegarków, zadania badawczo-rozwojowe.

Zakres roboczy: X=350 mm, Y=220 mm, Z=250 mm

KERN Evo - wynik inteligentnej ewolucji

KERN Evo podsumowuje wiele lat stabilnego rozwoju, który prowadzi do zapewnienia najwyższej precyzji, przy wykorzystaniu minimalnej przestrzeni. A to wszystko dzięki opatentowanemu rozwiązaniu krzyżowego stołu X-Y. Evo to standardowo maszyna 3-osiowa, którą można doposażyć w czwartą i piątą oś, bez obawy przed utratą stabilności i wysokiej precyzji maszyny bazowej. Zastosowanie najlepszych komponentów we wszystkich peryferyjnych modułach i prostej automatyzacji, pozwala na 3-zmianową produkcję we wszystkich gałęziach przemysłu, gdzie wymagana jest najwyższa precyzja każdej produkowanej części.

Zakres roboczy: X=300 mm, Y=280 mm, Z=250 mm

KERN Pyramide Nano - hydrostatyczne frezowanie i szlifowanie

Czy jako maszyna 3-osiowa, czy 5-osiowa, KERN Pyramide Nano jest jednym z najbardziej precyzyjnych centr obróbczych CNC na świecie. Maksymalna dokładność i stabilność w długoterminowej perspektywie czasowej.

Dzięki hydrostatycznemu napędowi, maszyna jest bardzo wytrzymała w osiach linearnych. Pozwala to na zapewnić jakość i precyzji we wszystkich osiach, przez długi czas. KERN Pyramide Nano nadaje się idealnie do produkcji części i elementów takich jak: formy i narzędzia, przyrządy medyczne oraz elementów produkowanych wysoko-wydajnościowo. Dodatkowo maszyna ta sprawdza się idealnie przy zadaniach badawczo-rozwojowych. 

Zakres roboczy: X=500 mm, Y=500 mm, Z=400 mm

Pyramid-rechts.jpg
MICRO3.jpg
Kern-articlefig1.jpg
bottom of page