top of page

MIKROMAT - portale do obróbki precyzyjnej i szlifierki

Portale obróbcze:

Cechą charakterystyczną precyzyjnych centrów frezarskich MIKROMAT jest długoterminowa dokładność oraz najwyższa precyzja obróbki. Dokładność osi maszyny w kombinacji z optymalną konstrukcją pozwalają na osiągnięcie najwyższej objętościowej precyzji w zakresie całej przestrzeni roboczej. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom technologicznym MIKROMAT może zapewnić najwyższą dokładność procesów obróbczych przez wiele lat.

Urządzenia MIKROMAT o wielkość stołu od 800x1000mm do 3800x7000mm, dzięki systemowi wiercenia i frezowania mają szerokie spektrum zastosowania, mogą być stosowane do obróbki precyzyjnej 5-stronnej, jak i symultanicznej obróbki 5-osiowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem!

Szlifowanie profili i gwintów:

MIKROMAT szlifierki do gwintów zostały stworzone z myślą o obróbce precyzyjnej części o bardzo wymagających i wysoce zróżnicowanych profilach rotacyjnych. Umożliwiają one szlifowanie zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne.

Wypracowane w MIKROMAT sterowanie CNC gwarantuje precyzyjne działanie wspólne wszystkich osi, jak i bezpieczne oraz komfortowe programowanie, ze zorientowanym na warsztat sterowaniem użytkownika zarówno bezpośrednio przy maszynie, jak i zewnętrznie.

Zakresy ze standardowymi profilami zostały uwzględnione jako moduły programowe. Dzięki temu produkcja takich części jak ślimacznice napędowe, wrzeciona różnego rodzaju, narzędzia gwintowe, sprawdziany i wielu innych staje się bardziej efektywna. Szlifierki MIKROMAT pozwalają również generować

i produkować części specjalne: rolki do wałków gwintowych, bębny transportowe, wrzeciona do pomp śrubowych i wałki zębate dla pomp zębatych. Dostępne są również rozwiązania dla części z cylindrycznymi odstępami i płaskimi powierzchniami.

 

Seria G MIKROMATu obejmuje maszyny do bardzo małych i średnich detali, dostępne są również urządzenia o długości szlifowania do 3000mm.

md-1-3.jpg
mikromat_lohnfertigung.png
mikromat_fraesen.png
bottom of page